Warsztaty, film, dyskusje, tęczowy piknik i koncert. Gorąco zapraszamy do Trójmiasta na VI Festiwal Tęczowych Rodzin!

Po raz kolejny Stowarzyszenie Tolerado stworzy przestrzeń dla tęczowych rodzin z całej Polski. Festiwal rozpocznie się w Dzień Praw Dziecka, 20 listopada i potrwa cały weekend. W programie wydarzenia dla każdego, kto chciałby dowiedzieć się więcej o tęczowym rodzicielstwie.

Wiele jest rodzin, które nie składają się z mamy, taty i dziecka. Istnieją rodziny złożone z samej mamy i dziecka, samego taty i dziecka, dwóch mam i dzieci, dwóch ojców i dziecka, przysposobionych rodziców, i tak dalej?

Podczas naszego festiwalu serdecznie przywitamy wszystkie rodziny, zarówno te nazywane tradycyjnymi, jak i tęczowe. Będzie to przestrzeń do wymiany wrażeń, doświadczeń, wspólnej edukacji i dobrej zabawy. Osoby LGBT będą mogły poznać inne pary wychowujące bądź planujące dzieci.

Przedstawiamy program VI Festiwalu Tęczowych Rodzin:

20 listopada, piątek ? Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

godz. 17:00 ?  Rodziny z wyboru w Polsce ? wykład prof. PAN dr hab. Joanny Mizielińskiej oraz Agaty Stasińskiej. Po wykładzie odbędzie się dyskusja na temat  życie rodzinnego osób nieheteroseksualnych z udziałem dr Katarzyny Bojarskiej. Prowadząca: Marta Abramowicz.

Miejsce: Uniwersytet Gdański, Wydział Nauk Społecznych, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 4, audytorium S 203.

21 listopada, sobota

godz. 10:00 ? 14:00 ? 3 warsztaty rozwojowe, odbywające się równolegle (Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Miszewskiego 17). Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy (poniżej).

1. Warsztaty dla tęczowych rodzin pt. ?Moc tęczowych rodzin. Jak ją budować??. Prowadząca: dr Anna Strzałkowska. Spotkanie ma na celu przedyskutowanie i wypracowanie efektywnych sposobów działania na rzecz tęczowych rodzin w Polsce. Co możemy zrobić by się wzajemnie wspierać? Jak organizować i wzmacniać grupy lokalne tęczowych rodzin? Jak mówić o tęczowych rodzinach? Jak motywować tęczowe rodziny oraz naszych sojuszników do wsparcia naszej działalności. Jak budować w Polsce siłę i moc tęczowych rodzin?

Więcej informacji i zapisy: http://goo.gl/forms/VL2xzBlU59

2. Warsztaty dla młodzieży pt. “Ja w relacjach – bliżej siebie”. Prowadząca: Katarzyna Dułak. Warsztaty rozwijają umiejętność rozpoznawania własnych granic i komunikacji mającej na celu jasne wyrażanie potrzeb. W czasie warsztatów zwiększymy wiedzę na temat możliwości reakcji w sytuacji nieporozumień i agresji w dialogu.  Warsztat będzie szansą do sprawdzenia kosztów i korzyści płynących różnych sposobów komunikacji oraz przećwiczenia nowych sposobów reagowania w sytuacji przekraczania granic.

Do udziału w warsztacie serdecznie zapraszamy młodzież wychowywaną przez osoby LGBT.

Więcej informacji i zapisy: http://goo.gl/forms/C8etsFcfs3

3. Warsztaty dla rodziców osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych pt. ?Ja i moje dziecko?. Prowadząca: Marta Kosińska. Warsztaty dla rodziców osób LGBT będą okazją do wymiany myśli i doświadczeń. Osoby uczestniczące w spotkaniu będą miały szansę wziąć udział w ćwiczeniach zwiększających ich świadomość i wiedzę na temat tożsamości seksualnych i płciowych. Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji i zapisy:

Więcej informacji i zapisy: http://goo.gl/forms/oBsgyJq8Tk

godz. 16:00 ? projekcja filmu “Gayby baby” z dyskusją.

Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1.

Zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego produkcji australijskiej pt. Gayby Baby. Film, który miał swoją światową premierę zaledwie dwa miesiące temu, jest wyjątkową produkcją ? jest głosem dzieci, które wychowywane są przez pary jednopłciowe. Gośćmi dyskusji po filmie będą: sołtyska Grzebieniska Marzena

Frąckowiak wraz ze swoją partnerką Dorotą Walicką oraz trzynastoletnią córką Asią, a także badaczki tematu tęczowych rodzin: Ewa Slezkin oraz Monika Puszyk. Dyskusję poprowadzi dr Anna Strzałkowska.

Zwiastun filmu:

22 listopada, niedziela

godz. 12:00 ? 16:00 Tęczowy piknik rodzinny (Sopot, Klub Atelier, al. Mamuszki 2).

W niedzielę malujemy jesień na tęczowo i organizujemy w Klubie Atelier piknik dla wszystkich dzieci i rodziców. W programie rodzinne zabawy, konkursy z nagrodami, słodki poczęstunek, czytanie tęczowych bajek i zdjęcia z tęczowym lwem.

godz. 16:30 ? koncert Julity Zielińskiej z zespołem. Koncertowi będzie towarzyszyć projekcja wideoklipu kampanii społecznej ?Jesteśmy rodziną. Podaj dalej!?. (Sopot, Klub Atelier, al. Mamuszki 2).

Zapraszamy!

Projekt Tęczowe rodziny pełne sił i blasku realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Organizator:

Stowarzyszenie na rzecz Osób LGBT Tolerado

Partnerzy:

Kampania Przeciw Homofobii

Europejskie Centrum Solidarności

Klub Atelier

Grupa Yesteśmy

Stowarzyszenie Edukacyjno-Teatralne Korkoro

Naukowe Koło Seksuologii Equality

Share This