NASZE PROJEKTY

NA RÓWNYCH ZASADACH
NASZE PROJEKTY

NA RÓWNYCH ZASADACH
Osoby należące do społeczności LGBT+ częściej doświadczają przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej i systemowej w porównaniu z ogólną populacją. Z tego powodu doświadczają również częściej konsekwencji dyskryminacji i przemocy, czyli objawów depresji, poczucia osamotnienia, a także myśli i podejmowania prób samobójczych. W szczególności dotyczy to osób transpłciowych, które stanowią mniejszość w mniejszości i spotykają się z niezrozumieniem oraz przemocą ze strony otoczenia, jak i przemocy systemowej.
Szczególną grupą są nieletnie osoby nieheteroseksualne i transpłciowe, które doświadczają przemocy i dyskryminacji często w większym stopniu niż dorosłe osoby LGBT+ oraz dotkliwiej odczuwają konsekwencje tych doświadczeń w kontekście zdrowia psychicznego.
Poprzez projekt “Na równych zasadach” chcemy udzielić wsparcia nauczycielom i dyrektorom szkół, a także osobom pracującym w instytucjach pomocowych, aby byli przygotowani do udzielania pomocy i zadbania o potrzeby osób nieheteronrmatywnych.
Każda chętna osoba może się zgłosić sama do wzięcia udziału w wybranych szkoleniach – nie jest potrzebna delegacja ze szkoły, czy placówki oświatowej.
budowania otwartego i akceptującego środowiska szkolnego.
Rejestracja i dostępne terminy: KLIKNIJ TUTAJ
budowania otwartego i akceptującego środowiska szkolnego.
Rejestracja i dostępne terminy: KLIKNIJ TUTAJ
Szkolenie będzie zawierać również elementy dotyczące prawnych aspektów przeciwdziałania aktom nienawiści i dyskryminacji.
konferencji i szkoleń z tego zakresu. Po zakończeniu służby przyjął propozycję współpracy z Instytutem Bezpieczeństwa Społecznego, aby dalej dzielić się swoją wiedzą i zdobywać nowe doświadczenia.
Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy nt. sytuacji dzieci i młodzieży doświadczających dysforii płciowej, potrzeb tej grupy oraz narzędzi wspierania osób transpłciowych.
Szkolenie poruszy trzy kluczowe obszary:
- Zjawisko niezgodności płciowej oraz psychologiczne aspekty odczuwania dysforii płciowej wśród dzieci i młodzieży szkolnej
- Medyczne i prawne procedury wobec osób transpłciowych poniżej 18 roku życia
- Tworzenie bezpiecznego i akceptującego otoczenia dla osób transpłciowych w środowisku szkolnym.
Pracuje jako psycholożka w Fundacji Centrum Praw Kobiet – Oddział w Gdańsku oraz członkini Fundacji Otwarte Idee. W trakcie zdobywania kwalifikacji z zakresu psychoterapii poznawczo-behawioralnej na Uniwersytecie SWPS. Certyfikowana edukatorka seksualna oraz trenerka antydyskryminacyjna. Ukończyła I stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniu.
Współpracowała przy tworzeniu gdańskiego Modelu na rzecz Równego Traktowania. Od 2018 roku prowadzi grupę wsparcia dla osób transpłciowych oraz dla osób im bliskich przy Stowarzyszeniu na rzecz osób LGBT Tolerado.
Rejestracja i terminy: KLIKNIJ TUTAJ
Szkolenie służy wyposażeniu specjalistów w podstawową wiedzę, umiejętności, postawy i narzędzia do udzielania pomocy psychologicznej Klientom_kom bez względu na to, czy ich orientacja psychoseksualna lub tożsamość płciowa jest powodem zgłoszenia i związana z problemem czy też nie.
Wykłada również na Uniwersytecie SWPS na kierunkach psychologia i psychoseksuologia.
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona – rejestracja i termin: KLIKNIJ TUTAJ
