JESTEŚMY TU DLA CIEBIE

NASZE GRUPY

MASZ MNIEJ NIŻ 25 LAT? 

GRUPA MŁODZIEŻOWA

Grupa Młodzieżowa Tolerado powstała z myślą o młodych osobach LGBTQIAP (Lesbijkach, Gejach, Osobach Biseksualnych, Transpłciowych, Queer, Osobach Interpłciowych, Aseksualnych i Panseksualnych).
 
Tworzymy miejsce, w którym możemy się spotkać, porozmawiać, wyżalić lub po prostu być.
Jesteśmy grupą młodych ludzi, którym marzy się lepsze życie osób LGBTQIAP w Polsce. Chcemy aktywnie działać: zmieniać poglądy innych osób i poszerzać wiedzę na temat np. homo-, bi-, czy transpłciowości. Pragniemy łamać stereotypy, wymazywać uprzedzenia, miło spędzać czas i wzajemnie się wspierać.

Jesteś z Trójmiasta lub okolic?
Masz ochotę poznać osoby takie jak Ty?
A może znasz lub masz w rodzinie osoby LGBT i chciałbyś/chciałabyś/ się dowiedzieć o nas więcej?
Jeżeli tak, to jest miejsce idealne dla Ciebie!

Chcesz dołączyć, ale boisz się reakcji otoczenia? Dla nas to nie problem – nie każda akcja wiąże się z ujawnianiem.
Nie jest dla nas ważna Twoja orientacja, styl życia czy wygląd. Liczą się chęci i to, co masz w sobie. Przyjdź do nas i sam/sama/samo się przekonaj!
MASZ MNIEJ NIŻ 15 LAT? 

GRUPA NASTOLETNIA

Grupa Nastoletnia powstała z myślą o najmłodszych osobach ze społeczności LGBT+. Na spotkaniach gramy w planszówki, oglądamy filmy, prowadzimy dyskusje, bierzemy udział w warsztatach. Wszystko to w tęczowej atmosferze integracji. Nie obowiązują zapisy. Lista uczestników lub zdjęcia ze spotkań nie są nigdzie udostępniane. Jeżeli nie chcesz ujawniać bliskim swojej orientacji lub tożsamości płciowej, Twój sekret pozostanie bezpieczny.  

Grupa nastoletnia to okazja do poznania rówieśników borykających się z podobnymi problemami, ale również możliwość sprawdzenia swoich sił w aktywizmie.  Przyjdź na spotkanie i sprawdź, czy chcesz zostać na dłużej. Koordynatorkami grupy są aktywistki Tolerado, studentki psychologii na Uniwersytecie Gdańskim.

Rodzicu! Jeśli Twoje dziecko jest osobą niecisheteronormatywną i uważasz, że kontakt z queerowymi rówieśnikami może mieć na nie dobry wpływ, zaproponuj mu przyjście na spotkanie naszej grupy. 

W spotkaniach grupy nastoletniej mogą brać udział wszystkie chętne osoby do 15 roku życia, będące w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 lub takie, które przedstawią zaświadczenie lekarskie o przeciwwskazaniach do szczepienia.

Dla kogo: osoby do 15 roku życia.

Kiedy: terminy spotkań ustalane na bieżąco – w celu uzyskania terminu skontaktuj się z Grupą Młodzieżową Tolerado na Facebooku

Gdzie: siedziba Tolerado, ulica Miszewskiego 17/105, Gdańsk (wejście od podwórka, na pierwszym piętrze w prawo i do końca).

UWAGA: na uczestniczenie w spotkaniu wymagana jest pisemna zgoda opiekuna prawnego. 

ARTYSTYCZNA DUSZA?

GRUBA LINIA – grupa twórcza

GRUBA LINIA to grupa artystyczno-kreatywna. Bazujemy na podstawach rysunku i malarstwa.
 
Jeśli myślisz o rozpoczęciu przygody ze sztuką lub chcesz doszlifować swój warsztat – wpadaj śmiało!
 
Zgłoszenia: wyślij do nas maila na adres gruba.linia.gdansk@gmail.com.
W odpowiedzi dostaniesz adres.
 
Na zajęciach dowiesz się o proporcjach, technikach twórczych czy teorii koloru.
Spotkania co miesiąc – poza pierwszymi – zawsze w pierwszą sobotę miesiąca, w Gdańsku-Wrzeszczu.
 
Zabierz ze sobą szkicownik i otwartą głowę.
 
Zapraszamy WSZYSTKIE OSOBY – z pewnością znajdziesz coś dla siebie.
 
Zajęcia prowadzi Gabriel Bąk – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, pasjonata rzemiosł przeróżnych, grafiki i gier komputerowych.

TERMINY: 2 i 16 lipca, 6 i 20 sierpnia 2022

DZIAŁAJ WOLONTARYJNIE!

TĘCZOWY WOLONTARIAT

Chcesz brać udział w budowaniu wydarzeń Stowarzyszenia Tolerado?  Spróbować swoich sił w działaniach na rzecz społeczności LGBTQIA+?  Nawiązać nowe znajomości?  
 
Włącz się w nasze działania!
Chcecie wiedzieć więcej na temat tego, jak zaangażować się w wolontariat w naszym Stowarzyszeniu? Przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje w tęczowej publikacji. Podręcznik jest do pobrania poniżej.
 
Więcej informacji i możliwość zapisu: wyślij maila na tolerado@tolerado.org 
lub skorzystaj z formularza na podstronie “Wesprzyj nas”.  Czekamy na Ciebie!
W SPEKTRUM KOBIECOŚCI

GRUPA KOBIECA TOLERADO

Grupa dedykowana dla osób o kobiecej ekspresji / w kobiecym spektrum tożsamości.
 
Grupa zrzesza osoby pragnące zaktywizować się i uzyskać wsparcie. Jesteśmy grupą, która stawia na budowanie więzi i dzielenie się doświadczeniem z innymi kobietami. Na naszych spotkaniach dyskutujemy, integrujemy, wzajemnie się wspieramy oraz działamy na rzecz widoczności kobiet niecisheteronormatywnych.
 
Eksponujemy kobiecość najlepszą dla nas formą aktywności – poprzez siostrzęństwo. Nie zgadzamy się na homofobię, bifobię i transfobię oraz przejawy wszelkich innych form dyskryminacji, więc na naszych spotkaniach trzeba pamiętać o wzajemnym szacunku.
DZIAŁALNOŚĆ TYMCZASOWO ZAWIESZONA
DUCHOWOŚĆ

WIARA I TĘCZA TRÓJMIASTO

Grupa powstała w październiku 2011 jako jeden z pierwszych oddziałów Fundacji Wiara i Tęcza.
 
Wśród nas znaleźli się chrześcijanie, agnostycy, ludzie kwestionujący swoją wiarę, poszukujący, wątpiący, a także… ateiści. Stanęliśmy_łyśmy przed wyzwaniem przeformułowania naszej grupy, która stała się grupą panekumeniczną, otwartą, będąca miejscem dla każdego, komu nie są obce tematy wiary, poruszane w różnych aspektach – tęczowym, społecznym, teologicznym, metafizycznym… 
 
Naszą szczególną cechą jest atmosfera zaufania, otwartości i nieoceniania. W niej możemy poczuć się szczególnie bezpiecznie i bez obaw poruszać najbardziej wrażliwe tematy, które są dla nas szczególnym wyzwaniem.
DZIAŁALNOŚĆ TYMCZASOWO ZAWIESZONA

Wspieramy i pomagamy,

bo mamy tylko #JednoŻycie