KILKA SŁÓW O STOWARZYSZENIU

POZNAJ NAS

KIM JESTEŚMY

TOLERADO

Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT “Tolerado” od lat wspiera pomorskie społeczności LGBT+, zapewniając kompleksową pomoc w postaci grup wsparcia, konsultacji, grup samopomocowych czy wydarzeń budujących wiedzę i świadomość społeczną o prawach człowieka. Organizujemy Trójmiejskie Dni Równości i wieńczący je Trójmiejski Marsz Równości – jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Od 2017 maszerujemy pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, a od 2019 również pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu. 

PRZEŁOMOWY MODEL

WCIĄŻ DZIAŁAMY

Stowarzyszenie współtworzyło przełomowy Gdański Model na rzecz Równego Traktowania, jesteśmy częścią Gdańskiego Centrum Równego Traktowania. Przedstawiciele_ki Tolerado zasiadają m.in. w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie i Gdańskiej Radzie ds. Równego Traktowania. Tworzymy lub współtworzymy szereg projektów, mających na celu samorzecznictwo, pomoc i dbanie o tożsamość oraz dziedzictwo kulturowe naszych społeczności. 

PREZES ZARZĄDU

Jacek Jasionek 

Prezes zarządu, prawnik, pochodzi z Koszalina, mieszka w Trójmieście od 27 lat. Odpowiedzialny za koordynację spraw sądowych Tolerado przeciwko organizatorom pogromobusa oraz budowanie oferty wsparcia dla osób LGBT+. Przedstawiciel Tolerado, od 2018 roku, w Interdyscyplinarnym Zespole do spraw Przemocy w Rodzinie przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Razem z partnerem, Dawidem, służący dwóch kotów.

WICEPREZES ZARZĄDU

Piotr Jankowski

Wiceprezes Zarządu, surowy (ale i czasem wyrozumiały) inkwizytor wszystkiego, co nieinkluzywne i nierównościowe. Koordynator projektu „Lokalni liderzy i liderki motorem zmiany społecznej” oraz projektu miejskiego „Na równych zasadach”. Od 2021 przedstawiciel Tolerado w Gdańskiej Radzie ds. Równego Traktowania. Wegetarianin i koci tata. 

CZŁONKINI ZARZĄDU

Karolina Kęsik

Członkini zarządu, działa na rzecz osób transpłciowych i niebinarnych, ceni inkluzywność i intersekcjonalność, współorganizatorka Trójmiejskiego Marszu Równości, bez roweru czuje się jak bez ręki, kocha zwierzęta, opiekuje się kotem i jest weganką. Choć nie potrafi rysować, to tworzy grafiki, do tego potrafi programować.

CZŁONKINI ZARZĄDU

Anna Ekielska-Skóra

Członkini zarządu, niezawodnie zarządzająca dokumentacją i mailingiem, energetyczna organizatorka różnych wydarzeń, krakowianka z urodzenia, gdańszczanka z wyboru, prawie weganka (bo czekolada z okienkiem…), miłośniczka psów, przyrody i badmintona, 1. flecistka w Operze Bałtyckiej i dyrygentka chóru Trójmiejskiej Akcji Kobiecej przy Krytyce Politycznej w Gdańsku.

CZŁONKINI ZARZĄDU

Karolina Kozakiewicz

Członkini zarządu, studentka etnografii, pochodząca z Kościerzyny. Działa na rzecz inkluzywności i wkluczania wszystkich tożsamości społeczności LGBTQIAP+. W szczególności zaangażowana w działania na rzecz społeczności osób spod parasola aseksualności i aromantyczności – zarówno w Tolerado, jak i w Stowarzyszeniu Asfera.

CZŁONKINI ZARZĄDU

Julia Kukułowicz

Członkini zarządu, studentka psychologii mieszkająca w Gdyni. Wrażliwa na krzywdę innych oraz nierówności. Ze zrozumieniem i empatią podchodzi do trudnych sytuacji. Wspiera osoby online – obsługuje skrzynkę mailową oraz messengera. Lubi tworzyć inkluzywne posty, jeździć na rolkach oraz spędzać czas wśród natury.

Wspieramy i pomagamy,
bo mamy tylko #JednoŻycie

ZAANGAŻUJ SIĘ !