KILKA SŁÓW O STOWARZYSZENIU

POZNAJ NAS

KIM JESTEŚMY

TOLERADO

Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT “Tolerado” od lat wspiera pomorskie społeczności LGBT+, zapewniając kompleksową pomoc w postaci grup wsparcia, konsultacji, grup samopomocowych czy wydarzeń budujących wiedzę i świadomość społeczną o prawach człowieka. Organizujemy Trójmiejskie Dni Równości i wieńczący je Trójmiejski Marsz Równości – jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Od 2017 maszerujemy pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, a od 2019 również pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu. 

DBAMY O SPOŁECZNOŚCI

JESTEŚMY DUMN*

z naszych osiągnięć – od lat współpracujemy z samorządami, przede wszystkim Miastem Gdańsk. Osoby z naszego Stowarzyszenia współtworzyły Model na rzecz Równego Traktowania. Zapewniamy na Pomorzu i w Trójmieście bezpieczne przystanie, w szczególności dla queerowej młodzieży, ale tez i dla osób bliskich, w postaci grup wsparcia, konsultacji oraz pierwszego na pomorzu Mieszkania Interwencyjnego dla młodych osób LGBTQIA+. Prowadzimy działalność prawną, walcząc z homofobią i pogromobusami. Dbamy o widzialność i zachowanie querowego dziedzictwa historycznego i kulturowego.

 Jesteśmy częścią większej całości – dumnej Koalicji Miast Maszerujących po Równość i wspaniałych polskich queerowych społeczności.

INSPIRACJE, KTÓRE KSZTAŁTUJĄ NASZĄ DROGĘ

WIZJA

Świat, w którym każda osoba jest bezpieczna, bez względu na to kim jest, kogo kocha, jak wygląda i w co wierzy.

Każda osoba może żyć tak jak chce, dopóki nie wyrządza krzywdy innym osobom.

MISJA

Inspirujemy do otwartości na różnorodność i do akceptacji i tworzymy lepszą przyszłość dla osób LGBTQIAP+.

Zarząd 2024/2025

PREZESKA ZARZĄDU

Marta Magott

(ona/jej)

Prezeska Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado, wieloletnia Koordynatorka Trójmiejskich Marszów i Dni Równości, seksuolożka, psychoterapeutka integracyjno – systemowa w trakcie certyfikacji akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, od lat aktywistka na rzecz praw człowieka. Brała udział w pracach nad Gdańskim Modelem na rzecz Równego Traktowania oraz w pierwszej edycji Gdańskiego Centrum Równego Traktowania. Laureatka Gdańskiej Nagrody Równości za rok 2021. Związana z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku oraz PSONI i SPOA działających na rzecz Osób z Niepełnosprawnością. Radna Miasta Gdańska IX Kadencji. 

OSOBA WICEPREZESOWSKA ZARZĄDU

Piotr Jankowski 

(on/jego/dowolnie)

Członek Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania i Sekretariatu Koalicji Miast Maszerujących, współorganizator Trójmiejskich Dni i Marszów Równości. Koordynator projektów – wypracowania Standardów Obsługi przyjaznych osobom LGBTQIA+ dla Urzędu Miasta Gdańska, pierwszego gdańskiego mieszkania wspomaganego dla osób queer w kryzysie bezdomności i Poradni Prawno-Psychologicznej Tolerado. Trener zajmujący się szkoleniami dotyczącymi społeczności LGBTQIA+ dla instytucji i służb publicznych

CZŁONEK ZARZĄDU

Adrian Bonk

(on/jego)
 

Gdańszczanin mieszkający w Gdyni. Ekstawertyk i dusza towarzystwa, działa w delikatnym chaosie i pod presją czasu ale wszystko zaczyna od kartki z ołówkiem, żeby wszystko przekuć w gotowe tabele i plan działania. W aktywizmie docenia relacyjność, kooperacje i satysfakcję ze wspólnych sukcesów. Interesuję się komunikacją, social mediami, marketingiem. Zawodowo rozwiązuje problemy techniczne i tłumaczy z języka IT na „nasze”. Poza tym domowy kucharz, opiekun dwóch kotów, złota rączka i gamer.

CZŁONEK ZARZĄDU

Janek Kopyciński

(on/jego)
 

Choć mieszka w Gdańsku dopiero od 3 lat, to jest w nim całkowicie zakochany. Koordynator Trójmiejskich Dni Równości i projektów z Gdańskiego Funduszu Równości. Komunikacja i identyfikacja wizualna to jego drugie imię. Od jakiegoś czasu działa w kierunku sieciowania i nawiązywaniu współprac. Uczestnik Pomorskiej Szkoły Animacji Społecznej. Dumny koci wujek, który w wolnych chwilach gra w planszówki.   

Mogłem trochę zmodyfikować tę stronę…

CZŁONEK ZARZĄDU

Oskar Kendzierski

(on/jego)
 

Gdańszczanin z krwi i kości, zakochany w portowym mieście do szaleństwa. Od lat aktywny członek stowarzyszenia Tolerado oraz współorganizator licznych inicjatyw na rzecz miasta oraz społeczności osób LGBTQ w tym, Trójmiejskich Dni Równości, Trójmieskich Marszy Równości.Na co dzień związany z życiem korporacyjnym. Tata dwóch uroczych kotów.W wolnym czasie zapalony miłośnik podnoszenia ciężarów na siłowni oraz pasjonat dobrej festiwalowej muzyki i koncertów. Ambitny, rzetelny i zadaniowy.

CZŁONKINI ZARZĄDU

Julia Sołtysiak

(ona/jej)
 

Komisja Rewizyjna 2024/2025

CZŁONKINI KOMISJI REWIZYJNEJ

Wiktoria Białonoga

(ona/jej)
 
CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ

Jacek Jasionek

(on/jego)
 
CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ

Ihor Chyzhanskyy

(on/jego)
 

Wspieramy i pomagamy,

bo mamy tylko #JednoŻycie