KILKA SŁÓW O STOWARZYSZENIU

POZNAJ NAS

KIM JESTEŚMY

TOLERADO

Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT “Tolerado” od lat wspiera pomorskie społeczności LGBT+, zapewniając kompleksową pomoc w postaci grup wsparcia, konsultacji, grup samopomocowych czy wydarzeń budujących wiedzę i świadomość społeczną o prawach człowieka. Organizujemy Trójmiejskie Dni Równości i wieńczący je Trójmiejski Marsz Równości – jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Od 2017 maszerujemy pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, a od 2019 również pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu. 

DBAMY O SPOŁECZNOŚCI

JESTEŚMY DUMN*

z naszych osiągnięć – od lat współpracujemy z samorządami, przede wszystkim Miastem Gdańsk. Osoby z naszego Stowarzyszenia współtworzyły Model na rzecz Równego Traktowania. Zapewniamy na Pomorzu i w Trójmieście bezpieczne przystanie, w szczególności dla queerowej młodzieży, ale tez i dla osób bliskich, w postaci grup wsparcia, konsultacji oraz pierwszego na pomorzu Mieszkania Interwencyjnego dla młodych osób LGBTQIA+. Prowadzimy działalność prawną, walcząc z homofobią i pogromobusami. Dbamy o widzialność i zachowanie querowego dziedzictwa historycznego i kulturowego.

 Jesteśmy częścią większej całości – dumnej Koalicji Miast Maszerujących po Równość i wspaniałych polskich queerowych społeczności.

OSOBA PREZESOWSKA ZARZĄDU

Piotr Jankowski 

(on/jego/dowolnie)
 

Osoba prezesowska Zarządu, osoba członkowska Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania oraz Sekretariatu Koalicji Miast Maszerujących po Równość. Koordynator projektów finansowanych z EOG. Wrażliwy na wykluczenie, krzywdę, nierówności społeczne. Jedna z głównych osób architekckich Gdańskiego Mieszkania Interwencyjnego dla młodych osób queerowych. Wegetarianin, koci tata, miłośnik Gwiezdnych Wojen.

WICEPREZES ZARZĄDU

Jacek Jasionek

(on/jego)
 

Wiceprezes Zarządu, prawnik, pochodzi z Koszalina, mieszka w Trójmieście od 27 lat. Odpowiedzialny za koordynację spraw sądowych Tolerado przeciwko organizatorom pogromobusa oraz budowanie oferty wsparcia dla osób LGBT+. Przedstawiciel Tolerado, od 2018 roku, w Interdyscyplinarnym Zespole do spraw Przemocy w Rodzinie przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Razem z partnerem, Dawidem, służący dwóch kotów.

CZŁONKINI ZARZĄDU

Marta Magott

(ona/jej)
 

Członkini zarządu,  wieloletnia Koordynatorka Trójmiejskich Marszów i Dni Równości seksuolożka, terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, od lat aktywistka na rzecz praw człowieka. Brała udział w pracach nad Gdańskim Modelem na rzecz Równego Traktowania oraz w pierwszej edycji Gdańskiego Centrum Równego Traktowania. Związana z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku oraz Agencją Służby Społecznej, w której zajmuje się pracą z osobami ze spektrum Autyzmu.

CZŁONKINI ZARZĄDU

Kaisa Zakrzewska

(they/them)
 

Osoba członkowska zarządu całą duszą związana z Trójmiastem. Studiuje etnologię, ceni łączenie nauki z aktywizmem. Interesuje się historią społeczności LGBTQ+, działa na rzecz wszystkich osób LGBTQ+ oraz osób neuroróżnorodnych, szczególnie w spektrum autyzmu. W wolnych chwilach spaceruje z psem, odwiedza latarnie morskie, maluje i ogląda horrory

f65e7d81-6ce5-49e5-8b92-4d1aadabfc4a(1)
CZŁONKINI ZARZĄDU

Karolina Kozakiewicz

(ona/jej)
 

Członkini zarządu, studentka etnografii, pochodząca z Kościerzyny. Działa na rzecz inkluzywności i widoczności wszystkich tożsamości społeczności LGBTQIAP+. W szczególności zaangażowana w działania na rzecz społeczności osób spod parasola aseksualności i aromantyczności – zarówno w Tolerado, jak i w Stowarzyszeniu Asfera. Współzałożycielka i przewodnicząca organizacji studenckiej Uniwersytetu Gdańskiego — Tęczowy Port. 

CZŁONKINI ZARZĄDU

Julia Kukułowicz

(ona/jej)
 

Członkini zarządu, studentka psychologii mieszkająca w Gdyni. Wrażliwa na krzywdę innych oraz nierówności. Ze zrozumieniem i empatią podchodzi do trudnych sytuacji. Wspiera osoby online – obsługuje skrzynkę mailową oraz messengera. Lubi tworzyć inkluzywne posty, jeździć na rolkach oraz spędzać czas wśród natury.

Wspieramy i pomagamy,

bo mamy tylko #JednoŻycie