KILKA SŁÓW O STOWARZYSZENIU

POZNAJ NAS

KIM JESTEŚMY

TOLERADO

Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT “Tolerado” od lat wspiera pomorskie społeczności LGBT+, zapewniając kompleksową pomoc w postaci grup wsparcia, konsultacji, grup samopomocowych czy wydarzeń budujących wiedzę i świadomość społeczną o prawach człowieka. Organizujemy Trójmiejskie Dni Równości i wieńczący je Trójmiejski Marsz Równości – jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Od 2017 maszerujemy pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, a od 2019 również pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu. 

DBAMY O SPOŁECZNOŚCI

JESTEŚMY DUMN*

z naszych osiągnięć – od lat współpracujemy z samorządami, przede wszystkim Miastem Gdańsk. Osoby z naszego Stowarzyszenia współtworzyły Model na rzecz Równego Traktowania. Zapewniamy na Pomorzu i w Trójmieście bezpieczne przystanie, w szczególności dla queerowej młodzieży, ale tez i dla osób bliskich, w postaci grup wsparcia, konsultacji oraz pierwszego na pomorzu Mieszkania Interwencyjnego dla młodych osób LGBTQIA+. Prowadzimy działalność prawną, walcząc z homofobią i pogromobusami. Dbamy o widzialność i zachowanie querowego dziedzictwa historycznego i kulturowego.

 Jesteśmy częścią większej całości – dumnej Koalicji Miast Maszerujących po Równość i wspaniałych polskich queerowych społeczności.

INSPIRACJE, KTÓRE KSZTAŁTUJĄ NASZĄ DROGĘ

WIZJA

Świat, w którym każda osoba jest bezpieczna, bez względu na to kim jest, kogo kocha, jak wygląda i w co wierzy.

Każda osoba może żyć tak jak chce, dopóki nie wyrządza krzywdy innym osobom.

MISJA

Inspirujemy do otwartości na różnorodność i do akceptacji i tworzymy lepszą przyszłość dla osób LGBTQIAP+.

Zarząd 2023/2024

OSOBA PREZESOWSKA ZARZĄDU

Piotr Jankowski 

(on/jego/dowolnie)
 

Osoba prezesowska Zarządu, osoba członkowska Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania oraz Sekretariatu Koalicji Miast Maszerujących po Równość. Koordynator projektów finansowanych z EOG. Wrażliwy na wykluczenie, krzywdę, nierówności społeczne. Jedna z głównych osób architekckich Gdańskiego Mieszkania Interwencyjnego dla młodych osób queerowych. Wegetarianin, koci tata, miłośnik Gwiezdnych Wojen.

WICEPREZESKA ZARZĄDU

Marta Magott

(ona/jej)
 

Wiceprezeska Zarządu, wieloletnia Koordynatorka Trójmiejskich Marszów i Dni Równości, psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji, od lat aktywistka na rzecz praw człowieka. Brała udział w pracach nad Gdańskim Modelem na rzecz Równego Traktowania oraz w pierwszej edycji Gdańskiego Centrum Równego Traktowania. Laureatka Gdańskiej Nagrody Równości za rok 2021. Związana z Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek w Gdańsku oraz Agencją Służby Społecznej, w której zajmuje się pracą z osobami ze spektrum Autyzmu.

CZŁONEK ZARZĄDU

Percy Kowalska

(on/jego)(ona/jej)
 

Niebinarna osoba członkowska Zarządu, student Wydziału Prawa i Administracji UG, którego działką jest teoria i etnologia prawa oraz wnikliwe obserwowanie tego, jak orzeczenia i przepisy wpływają na społeczeństwo. Działanie społeczne zaczynał jako aktywista klimatyczny. Od ponad roku jest związany z Tęczowym Portem UG, gdzie pełni funkcję wiceprzewodniczącego. Prywatnie weganin, dumny tata Din Grogu i miłośnik literatury — sam zajmuje się pisaniem.

CZŁONEK ZARZĄDU

Janek Kopyciński

(on/jego)
 

Członek Zarządu, który dba, aby jego praca była jak najbardziej transparentna. Przyświeca mu hasło “Unity in diversity”. Koordynator Ogólnopolski Social Impact w Związku stowarzyszeń ESN Polska. Działa na rzecz poprawy świadomości o wyzwaniach stojących przed osobami z niepełnosprawnościami. W Stowarzyszeniu zajmuje się działaniami wizualnymi i komunikacyjnymi. Dumny koci wujek, który w wolnych chwilach gra w planszówki.

Mogłem trochę zmodyfikować tę stronę…

CZŁONEK ZARZĄDU

Arkadiusz Jemielniak

(on/jego)
 

Członek Zarządu.

CZŁONEK ZARZĄDU

Dawid Maziarczyk

(on/jego)
 

Członek Zarządu.

Komisja Rewizyjna 2023/2024

CZŁONKINI KOMISJI REWIZYJNEJ

Julia Kukułowicz

(ona/jej)
 

Członkini Komisji Rewizyjnej mieszkająca w Gdyni. Jest koordynatorką wolontariatu tęczowego oraz jedną z koordynatorek Grupy Nastoletniej. Prowadzi też grupę Bi+. Na co dzień pracuje z osobami w kryzysie psychicznym jako psycholożka. Lubi prace z ludźmi, jazdę na rolkach oraz spędzać czas wśród natury.

OSOBA CZŁONKOWSKA KOMISJI REWIZYJNEJ

Sasz(a) Węsierski

(dowolnie poza ona/jej)
 

Osoba członkowska Komisji Rewizyjnej, od 20 lat tęczowx mieszkaniec 3City. Idealista interesującx się deradykalizacją. Wierzy mocno, że “We must meet the forces of hate with the power of love”. Wielkie ambicje zmiany świata, poza tym uczy się zrównoważonego rozwoju AI. Miłośnix rekinów z IKEI.

CZŁONEK KOMISJI REWIZYJNEJ

Viktor Prokopev

(on/jego)
 

Członek Komisji Rewizyjnej, były hokeista i obecny miłośnik aktywnego i zdrowego styla życia, kocha góry i śnieg. Ma ukończone wykształcenie administracyjne ale w niedalekiej przyszłości student medycyny. Poświęcił życie grze zespołowej zarówno jak w pracy, tak i na stadionie i uważa lgbt community za jedną dużą drużynę lub rodzinę, a w rodzinie każdy stoi za sobą górą lub ramię w ramię. Poświęca się działalności wolontariackiej. W wolnym czasie uczy się nowych języków (języków zwykłych i programowania), poznaje sztukę rysowania. Jest fanem anime w szczególności sztuki (prace) Makoto Shinkai i Hayao Miyazaki.

Wspieramy i pomagamy,

bo mamy tylko #JednoŻycie