Jesteśmy trójmiejskim oddziałem grupy Wiara i Tęcza.

Powstaliśmy w październiku 2011 roku jako jeden z pierwszych oddziałów. Podczas pierwszego spotkania okazało się jednak, że chrześcijanie stanowią mniejszość członków. Wśród nas znaleźli się agnostycy, ludzie kwestionujący swoją wiarę, poszukujący, wątpiący, a także… ateiści. Stanęliśmy przed wyzwaniem przeformułowania naszej grupy, która od tamtej pory, aż po dziś dzień jest panekumeniczną, otwartą grupą, będąca miejscem dla każdego, komu nie są obce tematy wiary, poruszane w różnych aspektach – tęczowym, społecznym, teologicznym, metafizycznym… a także poruszamy tematy z zakresu prozy życia, które są dla nas szczególnie ważne.

Naszą szczególną cechą jest atmosfera zaufania, otwartości i nieoceniania. W niej możemy poczuć się szczególnie bezpiecznie i bez obaw poruszać najbardziej wrażliwe tematy, które są dla nas szczególnym wyzwaniem.

Jeśli chcesz się przekonać jak wyglądają nasze spotkania, odmienić swój pogląd na duchowość osób LGBT i zacząć żyć inaczej – zapraszamy na nasze spotkania!

Share This