NASZE PROJEKTY

Wskazówki do pracy z osobami transpłciowymi i różnorodnymi płciowo

NASZE PROJEKTY

Opiekujesz się – pracujesz z młodzieżą? 

Prowadzisz placówkę oświatowo-wychowawczą bądź pomocową? W swojej pracy masz kontakt z młodymi osobami transpłciowymi i różnorodnymi płciowo? Chcesz być pewny_a, że w swojej pracy uwzględniasz potrzeby i perpektywę wszystkich osób pozostających pod Twoją opieką?

Przedstawiamy “Wskazówki do pracy z osobami transpłciowymi i różnorodnymi płciowo”. Dokument powstał jako odpowiedź na zapotrzebowanie kadry Towarzystwa Profilaktyki Środowiskowej Mrowisko z Trójmiasta. Zespół Mrowiska chciał jak najlepiej merytotycznie przygotować się do opieki nad osobami tranpciowymi i różnorodnymi płciowo.

Wskazówki powstały w wyniku trwającego kilka miesięcy procesu, obejmującego szkolenia, zbieranie potrzeb i dyskusje, w którym wzięły udział osoby pracujące w Mrowisku, Emilia Wiśniewska z Fundacji Trans-Fuzja oraz grono osób eksperckich. Cały proces wypracowywania treści Wskazówek koordynowała Magdalena Łabędź – trójmiejska psycholożka i terapeutka, współpracująca ze Stowarzyszeniem Tolerado, która jest też Autorką Wskazówek.

Kolektywne wypracowanie Wskazówek, z udziałem osób eksperckich, przedstawicielskich osób tranpłciowych i różnorodnych płciowo oraz osób, które Wskazówki będą wdrażać w swojej pracy, czyni z nich przewodnik, jak w praktyce dbać o dobrostan wychowanek_ków i odbiorczyń_ów pracy pomocowej.

Wskazówki nie powstałyby gdyby nie wsparcie Funduszu dla Odmiany, Miłość nie Wyklucza i Szarosen z akcją Kochajcie mnie Mamo i Tato oraz osób wspierających darowiznami i 1% Stowarzyszenie Tolerado.

Planujemy, po roku wdrażania Wskazówek, ich przegląd, aktualizację i dostosowanie do zmieniającej się rzeczywistości i potrzeb, w oparciu o praktykę Mrowiska, wiedzę ekspercką i przedstawicielek_li osób transpłciowych i różnorodnych płciowo.

Zapraszamy do korzystania ze Wskazówek i dzielenia się z nami uwagami. Chętnie pomożemy w tworzeniu dokumentów w sposób, by były maksymalnie praktyczne, odpowiadały na faktyczne potrzeby i jednocześnie były oparte o bieżącą wiedzę naukową.

Skontaktuj się z nami: tolerado@tolerado.org.

Pobierz Wskazówki:

“Wskazówki” powstały dzięki wsparciu finansowemu: