KILKA SŁÓW O STOWARZYSZENIU

TRÓJMIEJSKIE MARSZE RÓWNOŚCI

TRÓJMIEJSKIE MARSZE RÓWNOŚCI

VI Trójmiejski Marsz – 21 sierpnia 2021

30 maja 2020 miał przejść VI Trójmiejski Marsz Równości. Ze względu na pandemię – tak się nie stało.
Od tego dnia wydarzyło się jednak tak wiele pojedynczych, podgrzewających wodę wydarzeń, że kiedy spojrzeć na nie wszystkie zsumowane – aż dziw bierze, że wciąż tutaj siedzimy razem w tym gotującym się wrzątku. Rok 2020 – rok pandemii, słów o „ideologii, nie ludziach”, rok flag na pomnikach, rok 7 sierpnia – zatrzymania Margot i polskiego Stonewall, w końcu rok strajków i protestów przeciwko ślepemu, bestialskiemu fanatyzmowi.

Ten rok się już dawno skończył, a my, siedząc nadal w zagotowanej przez niego wodzie, biegniemy myślami do przodu – ku nadziei i radości. Ku celebracji i ekspresyjnemu triumfowi równości.

Mając w głowie trudne doświadczenia ostatnich miesięcy, tym mocniej i silniej zapraszamy Was do radosnego świętowania i udziału w VI Trójmiejskim Marszu Równości.

Dołączajcie do nas by wspólnie pozostawić za sobą na jeden dzień to, co nas gniecie i łamie serca.
Dołączajcie do nas by radośnie maszerować – walcząc i głosząc rację naszych praw, ale również – a może przede wszystkim – by fetować dumę z tego, kim się jest! W końcu mamy tylko #JednoŻycie!

TRÓJMIEJSKIE MARSZE RÓWNOŚCI

VI Trójmiejski Marsz – odwołany

Ze względu na pandemię COVID-19 Trójmiejski Marsz Równości w roku 2020 nie odbył się. W zamian za to maszerowałyśmy_liśmy online i wraz z Chórem TAK (pod batutą Ani Ekielskiej!) odśpiewałyśmy_liśmy utwór “Miłość nas łączy” na nutę “We are the champions”, ze słowami nawiązującymi do słynnego przemówienia prezydenta Pawła Adamowicza.

TRÓJMIEJSKIE MARSZE RÓWNOŚCI

V Trójmiejski Marsz

V Trójmiejski Marsz Równości przeszedł 25 maja 2019 gromadząc niemal 10 tysięcy osób! Marsz otworzyła obejmująca go honorowym patronatem pani prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
TRÓJMIEJSKIE MARSZE RÓWNOŚCI

IV Trójmiejski Marsz

IV Trójmiejski Marsz Równości przeszedł 26 maja 2018 gromadząc ponad 6 tysięcy osób! Marsz po raz drugi odbywał się pod patronatem i przy udziale Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza
TRÓJMIEJSKIE MARSZE RÓWNOŚCI

III Trójmiejski Marsz

III Trójmiejski Marsz przeszedł 27 maja 2017 roku – w tym historycznym dniu, Prezydent Paweł Adamowicz, jako pierwszy prezydent miasta w Polsce, objął Marsz Równości swoim honorowym patronatem, maszerując z nami ramię w ramię!

TRÓJMIEJSKIE MARSZE RÓWNOŚCI

II Trójmiejski Marsz

II trójmiejski Marsz pod hasłem Jesteśmy Rodziną! przeszedł 21 maja 2016 roku. W ten szczególny dzień dla każdego i każdej z Nas pokazaliśmy kolejny raz jak wielka jest potrzeba RÓWNOŚCI.

Wspieramy i pomagamy,
bo mamy tylko #JednoŻycie

ZAANGAŻUJ SIĘ !