JESTEŚMY TU DLA CIEBIE

NASZE GRUPY

MASZ MNIEJ NIŻ 25 LAT? 

GRUPA MŁODZIEŻOWA

Grupa Młodzieżowa Tolerado powstała z myślą o młodych osobach LGBTQIAP (Lesbijkach, Gejach, Osobach Biseksualnych, Transpłciowych, Queer, Osobach Interpłciowych, Aseksualnych i Panseksualnych).
 
Tworzymy miejsce, w którym możemy się spotkać, porozmawiać, wyżalić lub po prostu być.
Jesteśmy grupą młodych ludzi, którym marzy się lepsze życie osób LGBTQIAP w Polsce. Chcemy aktywnie działać: zmieniać poglądy innych osób i poszerzać wiedzę na temat np. homo-, bi-, czy transpłciowości. Pragniemy łamać stereotypy, wymazywać uprzedzenia, miło spędzać czas i wzajemnie się wspierać.

Jesteś z Trójmiasta lub okolic?
Masz ochotę poznać osoby takie jak Ty?
A może znasz lub masz w rodzinie osoby LGBT i chciałbyś/chciałabyś/ się dowiedzieć o nas więcej?
Jeżeli tak, to jest miejsce idealne dla Ciebie!

Chcesz dołączyć, ale boisz się reakcji otoczenia? Dla nas to nie problem – nie każda akcja wiąże się z ujawnianiem.
Nie jest dla nas ważna Twoja orientacja, styl życia czy wygląd. Liczą się chęci i to, co masz w sobie. Przyjdź do nas i sam/sama/samo się przekonaj!
DZIAŁAJ WOLONTARYJNIE!

TĘCZOWY WOLONTARIAT

Chcesz brać udział w budowaniu wydarzeń Stowarzyszenia Tolerado?  Spróbować swoich sił w działaniach na rzecz społeczności LGBTQIA+?  Nawiązać nowe znajomości?  
 
Włącz się w nasze działania!
Chcecie wiedzieć więcej na temat tego, jak zaangażować się w wolontariat w naszym Stowarzyszeniu? Przygotowaliśmy dla Was najważniejsze informacje w tęczowej publikacji. Podręcznik jest do pobrania poniżej.
 
Więcej informacji i możliwość zapisu: wyślij maila na tolerado@tolerado.org 
lub skorzystaj z formularza na podstronie “Wesprzyj nas”.  Czekamy na Ciebie!
W SPEKTRUM KOBIECOŚCI

GRUPA KOBIECA TOLERADO

Grupa dedykowana dla osób o kobiecej ekspresji / w kobiecym spektrum tożsamości.
 
Grupa zrzesza osoby pragnące zaktywizować się i uzyskać wsparcie. Jesteśmy grupą, która stawia na budowanie więzi i dzielenie się doświadczeniem z innymi kobietami. Na naszych spotkaniach dyskutujemy, integrujemy, wzajemnie się wspieramy oraz działamy na rzecz widoczności kobiet niecisheteronormatywnych.
 
Eksponujemy kobiecość najlepszą dla nas formą aktywności – poprzez siostrzęństwo. Nie zgadzamy się na homofobię, bifobię i transfobię oraz przejawy wszelkich innych form dyskryminacji, więc na naszych spotkaniach trzeba pamiętać o wzajemnym szacunku.
DZIAŁALNOŚĆ TYMCZASOWO ZAWIESZONA
DUCHOWOŚĆ

WIARA I TĘCZA TRÓJMIASTO

Grupa powstała w październiku 2011 jako jeden z pierwszych oddziałów Fundacji Wiara i Tęcza.
 
Wśród nas znaleźli się chrześcijanie, agnostycy, ludzie kwestionujący swoją wiarę, poszukujący, wątpiący, a także… ateiści. Stanęliśmy_łyśmy przed wyzwaniem przeformułowania naszej grupy, która stała się grupą panekumeniczną, otwartą, będąca miejscem dla każdego, komu nie są obce tematy wiary, poruszane w różnych aspektach – tęczowym, społecznym, teologicznym, metafizycznym… 
 
Naszą szczególną cechą jest atmosfera zaufania, otwartości i nieoceniania. W niej możemy poczuć się szczególnie bezpiecznie i bez obaw poruszać najbardziej wrażliwe tematy, które są dla nas szczególnym wyzwaniem.
DZIAŁALNOŚĆ TYMCZASOWO ZAWIESZONA

Wspieramy i pomagamy,
bo mamy tylko #JednoŻycie

ZAANGAŻUJ SIĘ !